سئو SEO و یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که در طراحی و کدنویسی سایت، تدوین و تعیین استراتژی محتوایی، تولید محتوا و لینک‌سازی خارجی انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم. این فرآیند باعث می شود تا بتوانیم سایت خود را به مخاطبین اصلی آن نمایش دهیم و در آخر به بازده و سود بالایی برسیم.

 سئو چیست؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی مانند SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را به این شکل مطرح کرد : فرآیند سئو ، فرآیند تسریع و بهبود روند درک موتور های جستجو مانند گوگل از سایت شما خواهد بود. برای مثال شما یک سایت فروش کفش دارید ، برای جذب مخاطبین خود بایستی از موتور های جستجو کمک بگیرید! افراد زیادی هر روز این عبارت را جستجو می کنند تا به محصول دلخواه خود برسند ، حالا فرض کنید که این مخاطبان بعد از جستجو با نام سایت شما در رتبه یک گوگل مواجه می شوند ، این به معنای فروش تعداد زیادی از محصولات شما خواهد بود!

چرا سئو سایت مهم است؟

پاسخ این سوال واضح و حائز اهمیت است ، سئوی سایت یک فرآیند تدریجی دیربازده خواهد بود اما نمی توان از سهم آن در افزایش فروش به هیچ عنوان صرف نظر کرد ، تمامی فروشگاه ها سایت های شرکتی که قصد رقابت دارند سعی در بهبود سئوی سایت خود دارند تا بتوانند مشتری و مخاطبان بیشتری را بدست آورند.

چطور فرآیند سئو را آغاز کنیم؟

شما می توانید با مطالعه و جستجو تا حدی استاندارد های سایت خود را بالا ببرید اما اگر قصد دارید تا وارد رقابت با همتایان خود شوید نیاز به یک تیم فعال و پشتیبان خواهید داشت تا فرآیند سئوی سایت شما را بر عهده بگیرند ، شما می توانید از خدمات سئوی تیم پرش در این زمینه بهره ببرید.

بهترین راه حل افزایش فروش از سایت

تنها راه حل دائمی این مسئله سئوی سایت شما خواهد بود ! شما می توانید با استفاده از تبلیغات به صورت محدود و در بازه زمانی خاصی فروش سایت خود را افزایش دهید اما فراموش نکنید که سئوی سایت به تدریج سودی چندین برابر تبلیغات خواهد داد و در همین حال این روند محدود نخواهد شد و به صورت تصاعدی رو به افزایش خواهد رفت ، اگر قصد فروش محصول برای بازه زمانی کوتاهی را دارید بهترین راه حل تبلیغات است اما اگر قصد سرمایه گذاری و برنامه ریزی های بزرگ را دارید قطعا به خدمات سئوی سایت نیز نیاز پیدا خواهید کرد.