طراحی سایت و ساخت سایت برای کسب و کار شما یک ایده سودآور و بسیار هوشمندانه خواهد بود ، سایت شما یک مغازه ، فروشگاه و یا شرکت همیشه فعال خواهد بود که در تمام لحظات قابل دسترس است و هیچ محدودیت زمانی و مکانی ای نخواهد داشت . قبل از معرفی و بررسی دقیق مزایای داشتن وب سایت ابتدا بایستی بدانیم وب سایت چیست و چگونه ایجاد می شود ، پس با پرش همراه باشید.

 

وب سایت چیست؟

سایت یا وب سایت مجموعه ای از اسناد ، اطلاعات و پرونده های متنی و گرافیکی است که در بستر اینترنت قرار گرفته اند و به وسیله آدرس مشخصی قابل دسترسی هستند .هدف ساخت و طراحی وب سایت ها عموما در جهت ارائه خدمات ، فروش و … برای مخاطبین پر تعداد فضای وب است.

تفاوت ‌وب‌سایت و وبلاگ چیست؟

احتمالا تا به امروز اسم وبلاگ را نیز شنیده اید می‌‌توان گفت که تفاوت بنیادی بین ‌وب‌سایت و وبلاگ وجود ندارد، تنها تفاوت از لحاظ ماهیت محتوا، نوع کاربری بوده به‌عنوان مثال، ‌وب‌سایت بیشتر اوقات فقط از صفحات ثابت فرود تشکیل می شود و یک وبلاگ همیشه در حال بروزرسانی، ویرایش، مطالب و مقالات جدید یا آموزش می‌‌‌باشد و قطعا مشاهده کرده اید که یک سایت فروشگاهی دارای بخش وبلاگ یا مجله، یا اخبار و مقالات و یا دانشنامه باشد که در اصل راجع به پیرامون محصولاتی که ارائه می‌‌دهد و مقالاتی در آن منتشر می‌‌شود و به‌صورت منظم یا نامنظم در طول زمان به محتوای آن‌ها افزوده خواهد شد.

انواع ‌وب‌سایت

 1.  سایت شرکتی (Business Website)
  سایت های شرکتی نشانگر و معرفی کننده کمپانی خواهند بود و برای معرفی پروژه ها و خدمات آن کاربرد بسیاری دارد ، سایت های شرکتی یک کاتالوگ زیبا و کاربردی برای تمامی شرکت ها فراهم خواهند کرد.
 2.  ‌سایت آموزشی (Educational Website)
  سایت های آموزشی یکی از سایت های محبوب برای دانشجویان و دانش آموزان مشتاق به یادگیری خواهد بود ، گروه های آموزشی و تدریس گران به وسیله این سایت می توانند دوره ها و آموزش های خود را به افراد علاقه مند به آن ارائه کنند.
 3.  و‌سایت بلاگ (Blog Website)
  یکی از انواع سایت محبوب و پر استفاده در سرچ های روزمره سایت هایی با محتوای بلاگ هستند ، شما به سادگی می توانید در زمینه تخصصی مورد نظرتان اقدام به نوشتن و اشتراک گذاری مقالات در زمینه های مختلف مانند تکنولوژی ، آموزشی ، سیاسی ، خبری ، عمومی و پزشکی و … بپردازید و آن را با تمامی افرادی که سوال هایی در این زمینه دارند ارائه دهید .
 4.  ‌سایت فروشگاهی (E-commerce Website)
  یکی از محبوب ترین و رایج ترین انواع سایت در حال حاضر سایت های فروشگاهی هستند ، شما به سادگی می توانید محصولات خود را با توضیحات ، عکس و قیمت و جزییات در سایت درج کنید تا کاربران شما به سادگی به مقایسه و خرید آن بپردازند ، مزایای سایت های فروشگاهی به نسبت فروش محصولات در فضای شبکه های اجتماعی بی شمار است اما می توان امنیت و اعتماد و امکانات بیشتر را در صدر این مزایا دانست .
 5.  ‌سایت شخصی (Personal Website)
  یکی دیگر از انواع وب سایت ، سایت شخصی یا رزومه خواهد بود ، این سبک از سایت ها شامل خدمات و رزومه فرد خاصی در زمینه مشخص است ، برای مثال یک وکیل یا مهندس می تواند سایت شخصی خود را با سابقه کار و تصاویر پروژه و دستاورد های خود طراحی کند تا یک رزومه جذاب و اغوا کننده برای مخاطبین خود ایجاد کند.

مزایای داشتن وب سایت

داشتن سایت مزایای بسیار زیادی دارد در ادامه به بررسی تعدادی از آن می پردازیم :

 • دسترسی تمام وقت

وب سایت شما هر روز هفته و در تمامی ساعات روز در دسترس است و مشاهده آن تنها به یک دستگاه هوشمند و اینترنت نیاز خواهد داشت ! این به معنای دسترسی همیشگی کاربران شما به محصولات و خدمات شماست.

 •  کاهش هزینه ها

ساخت سایت و استفاده از آن به مراتب از هزینه های مکان فیزیکی و هزینه های جانبی آن کمتر خواهد بود و در صورت اجرای درست مخاطبین شما محدود به یک جغرافیای محدود نخواهند شد و شما می توانید عرصه کسب و کار خود را به سادگی گسترش دهید.

 • جلوگیری از اتلاف زمان

در نظر بگیرید که خرید و یا استفاده از بعضی از خدمات به صورت حضوری تا چه حد طاقت فرسا و زمان بر است ! حالا فرض کنید که در منزل خود با آرامش کامل و بدون هزینه بتوانید محصول و یا خدمات مورد نیاز خود را مشاهده کنید انتخاب نهایی با شماست!

 • بازاریابی قوی

در این مسیر تنها نیستید ! موتور های جستجو به کمک شما خواهند آمد تا بتوانید محصولات خود را به مخاطبین خود برسانید ، شما می توانید با استفاده از خدمات سئو تیم پرش در این مسیر موفق تر عمل کنید.

 • کسب درآمد فقط از طریق داشتن وب سایت

تصور نکنید که تنها راه درآمد از سایت فروش محصولات و ارائه خدمات است ، شما می توانید با تولید محتوا و جذب مخاطب به وسیله تبلیغات و روش های دیگری کسب درآمد کنید.

 •  ارتباط آسان با مشتری ها

مشتری مداری رمز موفقیت کسب و کار شما خواهد بود ، شما به سادگی قادر به پشتیبانی مشتری های خود از طریق وب سایت خواهید بود ، اهمیتی ندارد که مشتری شما در کجا زندگی می کند و یا چه زمانی دچار مشکل شده ، سایت شما همیشه در دسترس خواهد بود.

چرا به وب سایت نیاز داریم؟

در مطلب بالا به جزییات این مسئله پرداختیم ، داشتن سایت می تواند مشتریان و مخاطبان شما را تا حد زیادی افزایش دهد ، فراموش نکنید که این کار بایستی به درستی و با هدف مشخص انجام شود ، تیم نرم افزاری پرش در این امر از ابتدا تا انتها همراه شما خواهد بود.